תאונות דרכים מהסרטים

מכוניות תמיד היו חלק נכבד מתעשיית הקולנוע ומעלילות של סרטים, וכתוצאה מכך גם תאונות דרכים. יש סרטים שבהם התאונה היא פעלול גרנדיוזי ומלהיב כתוצאה ממרדף מלא אקשן, ויש סרטים שבהם התאונה היא מה שהיא במציאות – טרגדיה שפוגעת, הורגת ומשנה את חייהם של אנשים לעד. הנה כמה דוגמאות לתאונות בסרטי קולנוע, שכדאי שגם יישארו רק על המסך.

בסרט האחים בלוז מתקיים מרדף משטרתי נרחב אחר המכונית של שני החבר'ה. איכשהו, הם יוצאים בשלום מכל מצב אפשרי, בעוד מכוניות המשטרה מתנגשות אחת בשנייה ובמכוניות אחרות, מתהפכות, נתקעות בקירות ועוד…

.

.

בסרט "נערה עם קעקוע דרקון", ליזבת' סלאנדר רודפת אחרי מרטין ווגנר עם האופנוע שלה, ובסופו של דבר גורמת לו לעשות תאונה עם מכוניתו ולמות בפיצוץ שבעקבותיה.

.
.

.

בסרט "נאשוויל" חפץ שנופל מרכב גורם לתאונת שרשרת שמעורב בה גם אוטובוס בית ספר צהוב. לא נעים בכלל.

.

.

בסרט "וונילה סקיי" טום קרוז נוסע במכונית עם קמרון דיאז שזועמת על התנהגותו כלפיה, ומתוך טירוף של כעס עוברת על כל חוקי התנועה האפשריים, עד שהם מתרסקים לתוך קיר בסנטרל פארק. אני מניחה שהוא די התחרט על זה אחר כך.

.

.

בסרט "קזינו רויאל" ג'יימס בונד מנסה להתחמק עם מכוניתו כדי שלא לדרוס בחורה ששכובה כפותה על הכביש. ההתהפכות כמובן לא מאחרת לבוא…

.

.

בסרט "לא תשכח", תאונת הדרכים מופיעה על ההתחלה – משאית מתנגשת במכוניתם של זוג צעיר. זו סצנה גרפית שהיא המניע של העלילה – האישה מאבדת את זיכרונה והבעל מנסה לזכות בליבה שוב.

.

.

בסרט "ארץ קשוחה". התאונה מגיעה במפתיע, כמו בחיים האמתיים. חוויאר ברדם נוסע לו בשלווה, ובום! רכב נתקע בו מהצד.

.

.

בסרט "התרסקות" יש סצנה ארוכה ומרגשת שבה השוטר ג'ון ראיין (בכיכובו של מאט דילון) מחלץ את כריסטין לאחר שעברה תאונת דרכים.

.

.

אז סעו בזהירות! גם בדרך לקולנוע.

***

נכתב בחסות משרד עורכי דין לתעבורה משה רבי – מתמחה בתחום דיני התעבורה ועוסק בתחום זה מזה כ-20 שנה.

 עורך דין תעבורה

 

  • Add Your Comment


דילוג לתוכן