עיצוב גנים מהסרטים

גנים וגינות תמיד היוו חלק חשוב מסצנות שונות בסרטים ובספרים. האור הטבעי, הרקע הירוק והמרחבים גם מצטלמים נהדר ונראים מעולה. הנה כמה גינות וגנים שהופיעו בסרטי קולנוע מפורסמים. חלקם הוקמו במיוחד עבור הסרט, וחלקם אמתיים, שרירים וקיימים, ואף ניתן לבקר בהם.

בסרט " המספריים של אדוארד" יוצר ג'וני דפ, בתפקיד אדוארד בעלי ידי המספריים, גינות מרהיבות עם פסלי צמחים (topiaries) ענקיים של דמויות בעלי חיים ועוד.
.

 

הסרט "אליסה בארץ הפלאות" מתרחש רובו בטבע, ובין השאר זכורים ממנו גינת הפרחים השרים והמדברים, וכן גינתה של מלכת הלבבות הרשעה, שבה נאלצים הקלפים לצבוע את הוורדים בצבע אדום.

 
.

 
.

 

בסרט "זה מסובך" עם מריל סטריפ ואלק בולדווין, מגדלת הגיבורה גינת ירק לתפארת. כל כך לתפארת, עד שעוררה התרעמות מצד קבוצות של חובבי גינות בארצות הברית, על כך שהיא יותר מידי יפה מכדי להיות אמתית, ונראה כאילו שהתפאורנים פשוט הדביקו ירקות מהסופרמרקט על השיחים…

 
.

 

בסרט "נוטינג היל" עם יו גרנט וג'וליה רוברטס, מתגנבים השניים לתוך גינה פרטית השייכת לקבוצת בתים בשכונה. סצנת הסיום הרומנטית והבלתי נשכחת של הסרט מראה את השניים, מאוהבים ומצפים לילדם הראשון באותה גינה בדיוק.

 
.

 

כמה סצנות בסרט "זיכרונותיה של גיישה" מתרחשות בגן יפני קסום. הצופים כנראה לא היו מודעים לכך שאותו גן יפני הוא למעשה גני Hakone ששוכנים בקליפורניה ארצות הברית….

 
.

 

כמובן שלא ייתכן סרט תקופתי מלא בשמלות ומלמלות בלי כמה צילומים בגינה. הנה דוגמא מהסרט "עידן התמימות", שצולם בגני ווסטבורי במדינת ניו יורק בארצות הברית, לוקיישן מבוקש שסרטים רבים צולמו בו.

 
.

 

עוד לוקיישן ידוע הואגני קנזינגטון שבעיר לונדון. הגנים מזוהים עם הספר "פיטר פן" ועם סופרו ג'יימס בארי, כך שאין פלא שהסרט "למצוא את ארץ לעולם לא" שמבוסס על חיי הסופר מצולם ברובו שם.

 
.

 

וכמובן, ה-גינה של כל הגינות היא הגינה בסרט "סוד הגן הנעלם". הגינה נותרת נעולה ומוזנחת לאחר מותה של דודתה של מרי, גיבורת הסרט. מרי משקמת אותה בעזרתו של אחיה של עוזרת הבית, ובאמצעות הגינה אף משקמת את בן דודה החולה והשברירי.

 
.

 

אולי תוכלו לשאוב השראה מאחד הסרטים עבור טיפוח הגינה שלכם.

***

מוגש בחסות נויה – משלבים עיצוב וצבע. עיצוב גינות מסוג אחר.

עיצוב גינות

  • Add Your Comment


דילוג לתוכן