משתנות אקולוגיות – פתרון ירוק וחסכוני

משתנות ידועות בתור אחד מהגורמים הבזבזניים ביותר של מים. חישבו על כך, בכל שימוש במשתנה רגילה יש צורך בהדחה ושטיפה של המשתנה באמצעות מים, מה שמסתכם בכ- 150,000 ליטרים של מים מדי שנה עבור משתנה יחידה!!! מדובר בכל כך הרבה מים שיורדים לטמיון ובבזבוז אדיר של משאבים ועלויות. האם כל זה יכול להימנע? התשובה היא שכן וזאת באמצעות משתנות אקולוגיות חדשניות שכלל אינן משתמשות במים. סקרנים לדעת יותר? המשיכו לקרוא.

מהי משתנה אקולוגית?

הצורך במשתנות שחוסכות בשימוש והוצאות המים הינו ברור לאור הדברים שציינו לעיל. ואכן, לאורך השנים היו מספר ניסיונות להפוך את המשתנות להרבה יותר יעילות בכך שכמות המים בכל הדחה תהיה נמוכה ככל שניתן. אלא שהסתבר שהדבר אינו היה כל כך מוצלח וזאת בשל הריחות העזים ששררו במשתנות, מה שהתגבר יותר ויותר ככל שהצטמצם השימוש במים.

אבל אז הגיעו המשתנות האקולוגיות ושינו את התמונה לחלוטין. משתנות אלו אינן משתמשות במים כלל וכלל, עד כדי כך שלא נדרש עבורן חיבור לצינור מים. לא רק שהן חוסכות הרבה מים וכסף אלא גם מאפשרות לשמור על משתנות נקיות לגמרי, ללא ריחות רעים כלשהם, מה שחוסך גם בהוצאות התחזוקה שלהן.

כיצד זה עובד?

ישנם 3 אלמנטים שעובדים יחד במשתנה אקולוגית אשר פועלת ללא מים:

  • גוף המשתנה – לעומת משתנות רגילות שעשויות חרס רגיל, המשתנות האקולוגיות עשויות מחומר מיוחד שפני השטח שלו מאוד חלקים. בכך חיידקים ופטריות אינם יכולים לבסס מושבות, לזהם ולגרום לסירחון.
  • מלכודת ריח – מתחת לפתח הביוב של המשתנה מצויה מלכודת מיוחדת, שמונעת מריחות רעים מלעלות בחזרה לחלל החדר מתוך הביוב.
  • מנגנון התזה – מעל למלכודת הריח קיים אלמנט נוסף שפועל באופן עצמאי, ללא צורך בחשמל או מגע יד אדם. באמצעותו ניתן לקבוע את התזמון של מספר פעמים במהלך היום בו הוא יתיז חומר מחטא וריחני שינקה את כל המשתנה ויותיר אחריו ריח נעים.

וזה עוד לא הכל

הסביבה ללא ספק תגיד לכם תודה אם תתקינו משתנות אקולוגיות במתחם שלכם וכך גם הלקוחות והעובדים שלכם, שיזכו במשתנות הרבה יותר נקיות ואלגנטיות. מעבר לזאת, בוודאי תשמחו לדעת כי משתנות מהסוג הזה מאוד קלות לתכנון והתקנה לעומת משתנות רגילות, מאחר ואין צורך בצנרת מים, וכי הן גם לא צריכות להיות מחוברות לחשמל, כך שהן מתאימות גם לשומרי שבת. בקיצור, אתם זוכים ביתרונות מרובים ובהחלט כדאי לכם לשקול את האפשרות הזאת.

  • Add Your Comment


דילוג לתוכן