מכירות פומביות מהסרטים

כשמדמיינים מכירה פומבית, מדמיינים תמיד משהו מרגש – מתח, תחרות, דרמה והתפעלות. אין פלא שיש הרבה סרטים שבהם מתרחשת מכירה פומבית מרגשת. סרטים תמיד מוכנים לספק לנו דרמה והתרגשות שאולי קצת חסרה בחיי היום-יום.

הנה כמה דוגמאות מייצגות לצורה שבה מכירה פומבית נראית בסרטים – אני לא יודע אם ככה הן נראות באמת אבל נראה שכדאי להן מאוד להיראות ככה.

מכירה פומבית בסגנון היצ'קוק: מזימות בינלאומיות

בסרט של היצ'קוק יש כמה וכמה סצנות בלתי נשכחות: המטוס הרודף אחרי הגיבור בשדה תירס והטיפוס על הר ראשמור הן המפורסמות ומצוטטות ביותר. הסרט מספר על איש פרסום שנרדף על ידי ארגון פשע בינלאומי בגלל טעות בזיהוי. הגיבור הנרדף מתעמת עם רודפיו במכירה פומבית מסוגננת, כמיטב יכולתו של הבמאי רב האמן: מתח, דריכות והכול בשקט ובשלווה.

.

.

ועם מגע של הומור דקיק ועדין.

.

.

מכירה פומבית בסגנון קומי: הנוצרי הקסום

הסרט הזה, קומדיה משנת 1969, מספר על איש עשיר שמאמץ יתום ומנסה ללמד אותו על העולם. מלבד פיטר סלרס ורינגו סטאר (כן, החיפושית) מופיעים בסרט לרגע קצר כוכבים רבים אחרים (למשל ג'ון קליז.) בסצנה הבאה העשיר המאמץ מלמד את בן חסותו איך מתנהגים במכירה פומבית. אני לא בטוח שכדאי להשתמש בטכניקות הללו במכירה אמיתית אבל למה לא לנסות?

.

.

מכירה פומבית בסגנון ג'יימס בונד: אוקטופוסי

מקומדיה לדרמת מתח. בסרט הזה שבו את ג'יימס בונד מגלם רוג'ר מור יש סצנה מרהיבה, כראוי לג'יימס בונד, של מכירת ביצת פברז'ה. הביצה קשורה לסוכן (009) מת, לנסיך אפגאני ולביצה מזויפת. מי שמעוניין בפרטים המדויקים יכול לראות את הסרט – בתנאי שהוא אוהב את בונד בגרסת רוג'ר מור.

.

.

מכירה פומבית בסגנון דיסני: הקטן

סרט מצויר משנת 1978 של דיסני שהוקרן לכבוד כריסמס (מה שנקרא "סרט כריסמס" – סרט שכל מטרתו לגרום לדימוע מוגבר ולהרגשה טובה בסופו.) העלילה של הסרט מזעזעת: זהו סיפור על ילד קטן בנצרת בימי הרומאים ועל חמור זקן שנקרא "הקטן" – חברו הטוב ביותר של הילד (וזה כבר עצוב, לא?) הילד נאלץ למכור את החמור והוא מנסה להציע אותו במכירה פומבית אבל אף אחד לא רוצה אותו חוץ מבורסקאי שרוצה את העור שלו. הילד, בדמעות מסכים (!!!?) והחמור, בשחזור של מעשה העקידה, פושט את גרונו לשוחט (???!). אבל ברגע האחרון מגיע איש טוב (נגר) שצריך חמור כדי לשאת את אשתו ההרה מהעיר. נחשו מי זה? ומי התינוק בבטן?

הנה הסצנה של המכירה הפומבית.

.

.

מכירה פומבית בסגנון קולומבו: המוות זוכה בכל הקופה

עברנו לטלביזיה ולמפקח המשטרה קולומבו. בפרק הזה קולומבו מנסה ללכוד סוחר תכשיטים ערמומי שרצח את האחיין שלו בגלל כרטיס לוטו זוכה. קולומבו, בדרכו הייחודית, מסתבך בטעות במכירה פומבית.

.

.

ללא מילים: הארטיסט

ועכשיו, מכירה פומבית בלי מילים: סצנה מהסרט הארטיסט משנת 2012 – סרט שזכה באוסקר והוא מומלץ לצפייה (לא בגלל האוסקר אלא כי זה סרט לא רע בכלל). הסרט, אילם כמעט לחלוטין, מאפשר לנו לראות איך נראית מכירה פומבית בלי מילים – רק עם המחוות הברורות של השחקנים.

.

.

בסגנון בוליווד: אנאמאלה

ועכשיו, בהודית (או, יותר מדויק, בטאמיל): לפעמים לא צריך לדבר את השפה בשביל להבין את המתרחש. אם אתם רוצים בכל זאת לדעת על מה הסרט, תוכלו לקרוא על זה בוויקיפדיה, כמובן.

.

.

מכירה פומבית נעימה לכם !

***

מוגש בחסות יעל גלזר– ממסחר אלקטרוני באיביי ובאטסי.

למכור באיביי

 

  • Add Your Comment


דילוג לתוכן