מוצא הממים: הארכיאולוגיה של שמונה ממים

כשמתחקים אחרי ההיסטוריה של מם מסוים אפשר לחפש את הרגע שבו הוא עלה לאוויר האינטרנט, פורסם לראשונה ויצא לחיים חדשים. אפשר גם ללכת רחוק יותר ולנסות לראות מה היה התפקיד המקורי שלו בעולם לפני שהוא נכנס אל התהליך האבולוציוני של התפתחות הממים.

הנה המקור לכמה ממים פופולאריים במיוחד שאולי תהיתם איפה הם היו פעם, לפני הרבה-הרבה שנים

הלו, כן זה הכלב מדבר

האינטרנט נוצר כדי לספק מקום לחיות חמודות שעושות דברים חמודים ומוזרים. למשל, כלב שמדבר בטלפון ובזכות זה הופך למם.
.

 

המקור למם הזה הוא סרט סרבי מ-1984. הסרט נקרא "נוף בערפל" (לא להתבלבל עם הסרט היווני בעל אותו השם) והא עוסק בנושא לא משעשע במיוחד: חייהם של מכורים להרואין בבלגרד שביוגוסלביה הקומוניסטית.

.

.

ידפרצוף

ידפרצוף היא התרגום ל"Facepalm" באנגלית. המשמעות שלו? "אוי ואבוי, איזה טמטום אבסורדי." המם שמציג את הביטוי בצורה הטבה ביותר משתמש בקפטן הספינה אנטרפרייז, ז'אן לוק פיקארד.
.

 

המקור הוא במונולוג קורע לב ששומע הקפטן מפי ידיד ותיק ולא כל כך אהוב.

.

.

באטמן מרביץ לרובין

זהו מם שזוכה לפופולאריות בתרבות האינטרנט הישראלית – אולי כי הוא מתאים לנטיות האלימות של הרבה מאיתנו: באטמן סוטר לעוזר הנאמן שלו רובין שמדבר יותר מדי.
.

 

המקור שלו הוא מקומיקס – כמובן – משנת 1965 שבו באטמן מחליט שסופרבוי (סופרמן הצעיר, למי שלא יודע,) היה האחראי למות הוריו. הוא יצא למסע מלחמה נגד סופרבוי ובין השאר סוטר לרובין שמנסה לשכנע אותו שהוא מגזים.
.

 

תוכלו לקרוא על כך כאן.

בואו ניקח את כל ה(משהו) ונשים אותו ב(איפשהו)

המם שמציע פתרון פשוט לכל בעיה: במקום לטאטא אותה מתחת לשטיח, למה שלא נעביר אותה, את השטיח וגם את כל שנמצא בדרך למקום אחר?
.

 

המקור הוא בסדרה האלמותית (יש אומרים זאת כמחמאה, אחרים כגזירה שאי אפשר להילחם בה – משהו כמו זומבי שאי אפשר להרוג אותו) בוב ספוג, כמובן. פטריק, כוכב הים (למי שלא מכיר) מציע כאן פיתרון לאיום שמרחף מעל ביקיני-בוטום – תולעת השור האלסקאית.

.

.

נהג מונית מופתע

למרות שבארץ שלנו נהגי מונית לא מופתעים משום דבר – חוץ מנוסעים שלא רוצים לשמוע את דעתם על המצב הפוליטי וכל דבר אחר – המם של נהג המונית המופתע נפוץ גם אצלנו.
.

 

המקור הוא בסרט "המרוץ להר המכשפות" והשחקן הוא דה רוק שמוכר יותר מסרטי פעולה ופיצוצים (בכל המובנים של המילה.)

.

.

ואז אמרתי (וכולם צוחקים עכשיו)

מם שהוא בעיקר עצוב – כולנו יודעים שעובדים עלינו ולפעמים הדרך היחידה לא לבכות היא לצחוק על זה.
.

 

התמונה המקורית צולמה ב-1981 במהלך הרמת כוסית לאחר ראיון שנתן הנשיא דאז רונאלד רייגן לרשת CBS (ובתמונה אפשר לראות גם את הנשיא הבא, ג'ורג' בוש האב.) הבדיחה המקורית היא עדיין סוד כמוס.

ומה אם???

ומה אם לממים אין באמת משמעות תרבותית והם רק דרך שהאינטרנט המציא כדי שלא נשאיר אותו לבד בחושך?
.

 

הפרצוף ההמום של קיאנו ריבס נלקח מהסרט הקלאסי (אולי, אפשר להתווכח על זה) "ההרפתקה המצוינת של ביל וטד" שכולל, בין השאר, סצנת מרדף ובה עגלה, אבירים, כבשים, ניצבים ותא טלפון. (הסאונד לא משהו אבל הפרצוף נמצא בדקה 1:23.)

.

.

אני לא תמיד עושה משהו, אבל כשאני…

זה התחיל כמו בן דוד של צ'אק נוריס שיכול לעשות הכול אבל לא ממש רוצה. מהר מאוד הוא פיתח חיים משלו.
.

 

אני לא תמיד מחפש את המוצא של הממים אבל כשאני מחפש, אני מגלה פרסומת של בירה. במקור הוא האיש הכי מעניין בעולם – פרסומת לבירה שאולי לא הרבה מכירים בישראל.

.

.

אני לא תמיד מחפש מקורות של ממים אבל כשנמאס לי אז אני הולך לשתות בירה.

***

מוגש בחסות זברה CRM – מערכת הזברה הינה מערכת CRM המסופקת על גבי תשתית האינטרנט ומאפשרת למשתמשיה גישה ועבודה מכל עמדה המחוברת לרשת האינטרנט. ובחסות בית החולים הווטרינרי שדמה.

מערכת CRM

    1. יולי 27/05/2013

    Add Your Comment


דילוג לתוכן