זהירות, חתונה: שישה דברים שלא כדאי לעשות בשבת חתן

שבת חתן היא אירוע מרגש. אמנם לא מעט גברים לא יחוו מעולם שבת חתן, אבל רבים זוכים לחוות זאת גם בבר המצווה וגם בחתונה שלהם. שבת חתן היא אירוע משפחתי שבו כל המשפחה, הקרובה בדרך כלל, נפגשת לעליה לתורה של החתן (או של חתן הבר מצווה) ולאחר מכן מתאספת לארוחה משפחתית גדושה ומלאה כל טוב.
מכיוון שלא לכולם יש ניסיון בהפקת שבת חתן, פנינו למומחים שלנו בתחום, שבת חתן תיירות ונופש, וביקשנו מהם מספר עצות מועילות: מה לא כדאי לעשות בשבת חתן? כי, בכל זאת, לא כדאי שהשבת הזו תוביל בטעות לביטול החתונה (אצל האשכנזים) או לביקור ברבנות (אצל הספרדים). למידע נוסף לחץ כאן.
שבת חתן היא לא מסיבת רווקים/ות: ראשית, חשוב להבין כי את שבת החתן יתכננו ההורים (למען שלום הבית והמשפחה) ולא החבר הכי טוב שלך, או החברה הכי טובה שלך. שנית, בשום פנים ואופן לא מביאים לשבת חתן חשפנית או שוטר חשפן, גם לא סתם מישהי שתקפוץ מהעוגה כדי לבדר את האורחים – זה לא המקום הראוי לכך. חוץ מזה, זה יכול להיות מאד לא נעים אם הסבתא של החתן תחוש שלא בטוב כתוצאה מכך.

.

לא מזמינים אקסים: לשבת חתן לא מזמינים את האקסים הקודמים של החתן והכלה – הם נחלת העבר. אין ספק שבן הזוג או בת הזוג הנוכחים לא יקבלו זאת ברוח טובה, במיוחד אם האקס שלכם הוא לא ממש אקס אלא די נוכח בחיים של בן הזוג…
לא מביאים את המחשב מהבית: זה לא הזמן לעבוד או לגלוש בפייסבוק. זהו אירוע משפחתי ובדיוק כמו שלא מביאים את המחשב לחתונה, כך גם בשבת חתן. על אחת כמה וכמה אם המחשב נייח ולא נייד…

.

לא מביאים אוכל מהבית: גם אם אתה החתן צמחוני, טבעוני, או סתם לא נוגע באוכל של קייטרינג, לשבת חתן לא מביאים אוכל מהבית – זה פשוט לא מנומס. בדיוק כמו שלא מביאים אוכל למסעדה, אותו הרעיון.

.

לא מביאים קייטרינג שמכין את האוכל במקום: נכון, זה יכול להיות מאד טעים ואותנטי לראות את השף או הטבח מקפיצים לך במקום את הנודלס. אבל זו שבת. בשבת, על פי הנהוג בדת, לא מדליקים אש ולא מבשלים אוכל; רק אוכלים אוכל שבושל מראש, לא חשוב כמה ימים מראש…

.

לא מקפיאים את סוכריות הטופי: על פי מיטב המסורת, כאשר החתן עולה לתורה נהוג להשליך עליו סוכריות טופי. המהדרות נוהגות לקלוע בול על ראשו של החתן ויש כאלה שאף סוגרות חשבונות באותו המעמד. מומלץ לא להקפיא את הסוכריות לפני שזורקים אותן על החתן. רק מי שחווה פגיעה של סוכריית טופי קפואה בראש יבין מדוע. רמז: זה כואב. וביננו, בית הכנסת זה לא המקום הכי מתאים לסגירת חשבונות.

.

לסיכום, על מנת להתחיל את חיי הנישואין ברגל ימין ולשמור על שלום בית, כדאי לדבוק במסורת ולערוך שבת חתן כפי המקובל. את ההפתעות כדאי לשמור לירח הדבש.

  • Add Your Comment


דילוג לתוכן