אבנים בכליות טיפול טבעי – כל מה שצריך לדעת

אבנים בכליות הן תופעה די שכיחה, ממנה יסבלו לפחות פעם אחת בחייהם בין 10 ל-15 אחוזים מהאוכלוסייה הבוגרת. מי שרגיש לכך, עלול לסבול מהיווצרות האבנים שוב ושוב וחושף את עצמו לסיבוכים שונים וצורך בביצוע טיפולים פולשניים מורכבים. במקרה של אבנים בכליות טיפול טבעי הוא עוד אפשרות שכדאי להכיר ועל זאת נרחיב מייד.

אבנים בכליות – כיצד הן נוצרות ומה הבעיה איתן?

אבנים בכליות מתפתחות לאיטן בשל היווצרות של משקעים בלתי מסיסים בתוך הכליה. ברוב המקרים, אבנים אלו הינן קטנות מדי בשביל להצליח לחסום את צינור השופכה והן מופרשות בשתן, אך במידה והן מגיעות לגודל קריטי שאינו מאפשר מעבר בצינורות, הן גורמות לחסימה ולהופעת כאבים עזים.

מלבד הכאבים, עשויים להתפתח תסמינים נוספים של שתן בעל ריח חריף, דימום בשתן, דחיפות במתן שתן והתפתחות זיהומים חיידקיים. הסיבות להופעת אבנים גדולות בכליות כוללות רגישות גנטית והיסטוריה משפחתית של אבנים בכליות, השמנה, תזונה שאינה נכונה (עתירת חלבון ומלחים), אי שתייה מספקת של נוזלים, שימוש בתרופות מסוימות ועוד.

הטיפול הרפואי נגד אבנים בכליות

לעיתים ניתן לסייע לגוף להוציא אבנים קטנות בכליות וזאת על ידי שתייה מרובה של מים או מתן זמני של תרופות שמרחיבות את ראש צינור השופכה (חוסמי אלפא) ומגדילות את קוטרו. במידה ומדובר באבנים גדולות עם תסמינים משמעותיים (זיהומים חוזרים, דימום מוגבר בשתן, כאבים עזים), אז טיפול תרופתי הינו אינו יעיל ויש לבחור באופציות היותר אגרסיביות ולעיתים פולשניות שכוללות ארתרוסקופיה או ריסוק אבנים באמצעים חוץ או תוך גופיים.

על מנת למנוע את חזרת התופעה, מטופלים רבים גם מונחים ליטול תרופות שונות למניעת שקיעת האבנים, בין היתר תרופות משתנות, תרופות שמפחיתות את רמות החומצה האורית בשתן ועוד.

טיפול טבעי נגד אבנים בכליות

למרות שהרפואה המערבית מצליחה לסלק את האבנים בכליות, היא לרוב נשענת על פעולות אגרסיביות שטומנות בחובן לא מעט חסרונות, כגון זמן החלמה ממושך, שימוש בתרופות לטיפול ומניעה שגורמות להתפתחות תופעות לוואי וכמו כן, חזרת האבנים בשכיחות גבוהה. בשל כך, במקרים של אבנים בכליות טיפול טבעי הוא דבר שכדאי לשקול. טיפול זה אינו גורם לתופעות לוואי והוא מצליח לגרום לגוף להמיס ולהוציא את האבנים שנוצרו ולמנוע את חזרתן בשנית.

הטיפול הטבעי המומלץ ביותר הוא זה שמתבסס על הומאופתיה, שמצליחה באמצעות תכשירים טבעיים להביא להטבה משמעותית במצב. הטיפול מותאם אישית לכל מטופל בהתאם להיסטוריה הרפואית והמשפחתית שלו, התסמינים וככל שניתן, לאחר בירור סוג האבנים שגורם לחסימה. התכשירים עצמם בטוחים לחלוטין לשימוש, אינם מתנגשים עם הטיפול הרפואי ומשפרים במהירות את התסמינים ואיכות החיים של המטופלים.

  • Add Your Comment


דילוג לתוכן